SPRAWDŹSPRAWDŹ

SPRAWDŹ

więcej

SPRAWDŹ

więcej

Sposób na wypadające włosy

Włosy i paznokcie pierwsze reagują wypadaniem i kruchością na chorobę lub stosowanie diet odchudzających. Są bardzo wrażliwe na niedostateczną ilość składników odżywczych. Tylko wówczas, gdy organizm otrzymuje z pożywieniem niezbędne „cegiełki”, włosy są piękne i lśniące, a paznokcie mocne. Dlatego też, gdy dochodzi do wypadania włosów i kruchości paznokci stosowanie tylko zewnętrznych kosmetyków pielęgnacyjnych nie wystarcza.

Jakie znaczenie dla włosów i paznokci ma krzem, metionina, witaminy i minerały oraz miedź?
 

Krzem jest szczególnie ważny dla prawidłowego podziału komórek naskórka. Jego duże ilości wbudowują się w skórę, a także we włosy i paznokcie. Jeden gram zdrowych włosów zawiera 100 µg krzemu. Badania kliniczne potwierdzają ważną role krzemu jako czynnika zmniejszającego kruchość włosów. Odpowiada on za połysk i wytrzymałość włosów i paznokci. Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, istotnych składników włosów i paznokci. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest naturalnym źródłem krzemu, często wykorzystywanym w farmacji. Naukowcy udowodnili jednak, że szczególnie bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt ze specjalnego gatunku bambusa Tabashir bamboo, który zawiera 70 % przyswajalnej krzemionki. Bambus ten rośnie w Indiach i Chinach, a jego młode pędy są stosowane w kuchni jako warzywo będące jednym z elementów codziennej diety.
Potrzebny do budowy włosa aminokwas L-metionina, nie jest wytwarzana przez organizm i powinna być dostarczana z pożywieniem.
Witaminy, szczególnie biotyna, wraz z minerałami współdziałają w wytwarzaniu przez organizm substancji bioaktywnych, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów i paznokci. Niedobory witamin na przednówku, po kuracji antybiotykowej czy diety odchudzającej mogą być powodem łamliwości i kruchości paznokci, rozdwajania się i wypadania włosów.
Miedź to pierwiastek odpowiedzialny za właściwe wybarwienie włosów, jego niedobory mogą nawet powodować zanik barwników we włosach oraz zmianę struktury włosa. 
mgr Anna Nowak

Czy wiesz, że kobiety w południowej Azji mają zwykle długie, mocne i lśniące włosy, których urodę zawdzięczają diecie bogatej w krzem. Młode, delikatne pędy bambusa są gotowane, duszone, dodawane do zup lub serwowane jako przystawki.

 

Dlaczego Mega Krzem z metioniną jest skutecznym rozwiązaniem na wypadające włosy i łamiące się paznokcie?

Suplement diety Mega Krzem z metioniną firmy AVET Pharma to wysokiej jakości preparat o kompleksowym działaniu wspierającym kondycję włosów i paznokci. 
Mega Krzem z metioniną zawiera połączenie standaryzowanych ekstraktów z pędów bambusa oraz ziela skrzypu. Stanowią one bardzo dobre źródło naturalnego krzemu. Warto zwrócić uwagę, że ekstrakt z pędów bambusa (Bambus vulgaris) zawiera 70% przyswajalnej krzemionki.
Trudno znaleźć preparat o równie bogatym składzie w tym zakresie.
 Spośród długiej listy składników preparatu Mega Krzem z metioniną, należy wymienić miedź, która ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pigmentacji i budowy włosa. Warto również podkreślić w preparacie obecność aminokwasu metionina, który jest jednym z głównych źródeł siarki- pierwiastka niezbędnego dla mocnej budowy włosa. Aminokwas metioninę należy uzupełniać wraz z pożywieniem, gdyż organizm ludzki nie syntetyzuje go.
Suplement diety Mega Krzem z metioniną zawiera ponadto w swoim składzie 16 witamin i minerałów, potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Pod względem zawartości tych składników 1 tabletka suplementu diety Mega Krzem z metioniną zaspokaja w 50% referencyjną wartość do spożycia dla obecnych pierwiastków i witamin. Mega Krzem z metioniną suplement diety jest kompleksowym preparatem, który zawiera bardzo ważne składniki potrzebne organizmowi do prawidłowego wzrostu włosów i paznokci. Zalecana dzienna porcja do spożycia opisanego preparatu to 1 tabletka, którą należy przyjąć po jedzeniu i popić wodą, by zapewnić optymalne wchłanianie składników aktywnych. Jedno opakowanie suplementu diety Mega Krzem z metioniną zawiera 60 tabletek powlekanych, zatem wystarcza na 2 miesiące suplementacji
dr n. biol. Andrzej Kołakowski.