SPRAWDŹSPRAWDŹ

SPRAWDŹ

więcej

SPRAWDŹ

więcej

Sposób na wypadające włosy

Anna Nowak, 13 grudnia 2012

Włosy i paznokcie pierwsze reagują wypadaniem i kruchością na chorobę lub stosowanie diet odchudzających. Są bardzo wrażliwe na niedostateczną ilość składników odżywczych. Tylko wówczas, gdy organizm otrzymuje z pożywieniem niezbędne „cegiełki”, włosy są piękne i lśniące, a paznokcie mocne. Dlatego też, gdy dochodzi do wypadania włosów i kruchości paznokci stosowanie tylko zewnętrznych kosmetyków pielęgnacyjnych nie wystarcza.

Jakie znaczenie dla włosów i paznokci ma krzem, metionina, witaminy i minerały oraz miedź?
Krzem jest szczególnie ważny dla prawidłowego podziału komórek naskórka. Jego duże ilości wbudowują się w skórę, a także we włosy i paznokcie. Jeden gram zdrowych włosów zawiera 100 µg krzemu. Badania kliniczne potwierdzają ważną role krzemu jako czynnika zmniejszającego kruchość włosów. Odpowiada on za połysk i wytrzymałość włosów i paznokci. Krzem pełni ważną rolę w procesie tworzenia tkanki łącznej, keratyny i kolagenu, istotnych składników włosów i paznokci. Ekstrakt ze skrzypu polnego jest naturalnym źródłem krzemu, często wykorzystywanym w farmacji. Naukowcy udowodnili jednak, że szczególnie bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt ze specjalnego gatunku bambusa Tabashir bamboo, który zawiera nie mniej niż 70 % przyswajalnej krzemionki. Bambus ten rośnie w Indiach i Chinach, a jego młode pędy są stosowane w kuchni jako warzywo będące jednym z elementów codziennej diety.
Niezbędny do budowy włosa aminokwas L-metionina, nie jest wytwarzana przez organizm i powinna być dostarczana z pożywieniem.

Witaminy, szczególnie biotyna, wraz z minerałami współdziałają w wytwarzaniu przez organizm substancji bioaktywnych, odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów i paznokci. Niedobory witamin na przednówku, po kuracji antybiotykowej czy diety odchudzającej mogą być powodem łamliwości i kruchości paznokci, rozdwajania się i wypadania włosów.

Miedź to pierwiastek odpowiedzialny za właściwe wybarwienie włosów, jego niedobory mogą nawet powodować zanik barwników we włosach oraz zmianę struktury włosa.

Czy wiesz, że?
Kobiety w południowej Azji mają zwykle długie, mocne i lśniące włosy, których urodę zawdzięczają diecie bogatej w krzem. Młode, delikatne pędy bambusa są gotowane, duszone, dodawane do zup lub serwowane jako przystawki.

Dlaczego Mega Krzem z metioniną jest skutecznym rozwiązaniem na wypadające włosy i łamiące się paznokcie?

Mega Krzem z metioniną to nowy, specjalistyczny suplement diety o kompleksowym działaniu firmy AVET Pharma w kategorii włosy i paznokcie, na który na pewno warto zwrócić uwagę.
Mega Krzem z metioniną zawiera naturalny, rozpuszczalny krzem w postaci dobrze przyswajalnej krzemionki, pozyskany ze specjalnej odmiany pędów bambusa. Podstawowym składnikiem większości produktów, dostępnych w tej chwili na rynku jest ekstrakt ze skrzypu lub mielone ziele skrzypu w mniejszych dawkach o różnej zawartości przyswajalnej krzemionki. Dzięki zastosowaniu standaryzowanych ekstraktów roślinnych o najwyższej zawartości naturalnego krzemu, Mega Krzem z metioniną wyróżnia najwyższa dawka ekstraktów i zawartość naturalnego krzemu. Jest to pierwszy produkt, z dostępnych w tej chwili na rynku, gdzie podstawowym źródłem naturalnego krzemu jest ekstrakt z pędów bambusa (Bambus vulgaris), zawierający nie mniej niż 70% przyswajalnej krzemionki.
Ponadto Mega Krzem z metioniną zawiera bardzo bogaty zestaw 16 witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowej budowy oraz wyglądu włosów i paznokci. W tym zestawie nie zabrakło miedzi, której niedobory mają znaczenie dla prawidłowej pigmentacji i budowy włosa. Pod względem zawartości witamin i minerałów 1 tabletka Mega Krzem z metioniną zaspokaja w 50% Zalecane Dzienne Spożycie dla tych pierwiastków, co stanowi kolejną zaletę produktu.
Warto podkreślić, iż istotnym składnikiem Mega Krzem z metioniną jest również aminokwas metionina, którą trzeba uzupełniać wraz z pożywieniem, gdyż organizm jej sam nie syntetyzuje. Dla tego składnika nie zostało określone Zalecone Dzienne Spożycie.

Mega Krzem z metioniną = ekonomiczne rozwiązanie na problem wypadających włosów i kruchych paznokci.
Preparat przyjmuje się tylko 1 raz dziennie, koniecznie po jedzeniu, popijając wodą, aby zapewnić optymalne wchłanianie składników aktywnych. Jedno opakowanie Mega Krzem z metioniną zawiera 60 tabletek powlekanych (2 miesiące stosowania), co przy zalecanym dawkowaniu i cenie detalicznej (bez promocji) 16,5 zł, czyni produkt jednym z najbardziej ekonomicznych w swojej kategorii.

mgr Anna Nowak